کوچینگ چیست و شاخه های آن کدامند و کوچینگ گروهی چیست؟

بدون دیدگاه

کوچینگ در واقع به معنای مربیگری می باشد اما شاید اگر ما این کلمه را بشنویم ذهن ما به صورت خودکار به سمت فوتبال و یا ورزش های دیگر می رود اما در واقع باید این را بگویم که مربیگری می تواند در جنبه های دیگری با هدف توسعه معنا و مفهوم پیدا کند از که از جمله آنها مربیگری در زندگی ، مربیگری در تجارت ، مربیگری شخصی، مربیگری در سلامت، مربیگری در آموزش، مربیگری در ارتباط ،مربیگری گروهی و  … . اشاره نمود.

کوچینگ در واقع یک رابطه همایتی دو طرفه می باشد که در آن مربی(کوچ) به مراجع خود کمک می کند و آن ها را راهنمایی می کند تا با تمركز بر هدف انتخاب شده به نتايج مورد نظر و دلخواه خود دست پيدا كند. کوچ به افراد كمک می كند تا در زندگی شخصی به نتايج مورد نظر خود برسند و از اين طريق اهداف شخصی خود را محقق کنند.

کوچینگ روندی است که در جهت بهبود عملکرد افراد در زندگی حرفه ای، اجتماعی و حتی عاطفی کار می‌کند، به این معنی که در بسیاری از زمینه‌های زندگی، برای پیشرفت و ارتقاء عملکرد می‌توان از کوچینگ کمک گرفت. تمرکز کوچینگ به جای گذشته بر حال و آینده (نزدیک) به فرد است و به رفع مسائل و مشکلات گذشته نمی‌پردازند. باور کوچینگ بر این است که افراد بهترین مسیر را خودشان می‌توانند تشخیص دهند و غالبا پاسخ مشکلات افراد، نزد خود آنها قرار دارد. از این رو در بحث و ماجرای کوچینگ انتخاب‌کننده و پیش برنده جلسه خود همان مراجعه‌ کننده می باشد و مربی(کوچ) او فقط نقش یک تسهیلگر را بازی می‌کند.

در حقیقت به نوعی می‌توان گفت که اصطلاحا، کوچینگ به جای اینکه ماهی را در اختیار افراد قرار دهد، ماهیگیری را به‌طور غیر مستقیم و به کمک خود مراجعه‌کننده، آموزش می‌دهد که خود فرد با کمک کوچ به مناسب ترین و متناسب‌ترین راهکار برای حل مشکل خود می‌رسد. در کوچینگ، به افراد مستقیما آموزشی داده نمی‌شود، بلکه فرد طی پروسه جلسات کوچینگ، به کمک کوچ، خودش به آگاهی‌هایی درباره خود دست پیدا می کند.

مربی(کوچ) کیست؟

کوچ ها افرادی هستند که به شما کمک می‌کنند تا به آگاهی برسید و مسائلی را خودتان کشف کنید و یاد بگیرید. کوچ‌ها هرگز شما را نصیحت نمی‌کنند و به شما راهکار ارائه نمی‌دهند،بلکه آنها با استفاده از ابزارهایی کارآمد در حرفه خود (مانند گوش دادن فعال، پرسیدن سوالات تاثیر گذار و قدرتمند و بازخورد)، به شما کمک می‌کنند تا نقشه راه را برای پیشبرد اهداف خود تعیین کنید یا پازل‌های درونی که موجب بروز مسائلی در زندگی شما شده‌اند را کنار هم ببینید و به نتیجه نهایی دست پیدا کنید. کوچ‌ها در حقیقت به افراد کمک می‌کنند تا خودشان با رسیدن به آگاهی و پاسخ‌ها، میان آن کسی که آلان هستند و آن کسی که می‌خواهند باشند پلی را ایجاد کنند. کوچ‌ها به افراد کمک می‌کنند تا افکار و پیچیدگی‌های ذهن خود را خودشان نظم دهند و ساده کنند تا به طور شفاف به قضیه دست پیدا کنند.

مزایای کوچینگ چیست؟

1-کشف و فهرست نیازها، انگیزه ها، خواسته ها و مهارت ها برای کمک به فرد در ایجاد یک تغییر پایدار که به کمک خود فرد انجام می گیرد.

2- پرسش کردن برای کشف فرآیندهای فکری شخصی و شناسایی راه حل ها و اقدامات مورد انتظار برای دستیابی به یک رویکرد عملیاتی

3- تشویق به رشد شخصی و ایجاد تغییر در رویکرد و رفتارهای فرد

4- استفاده از مهارت و تجربه افراد واجد صلاحیت در زمینه هایی که فرد به بهبود مهارت نیاز دارد.

5- تلاش برای توسعه شایستگی های فردی و کاهش وابستگی هایی که برای مراجعه کننده ارزش افزوده ایجاد نمی کنند.

در فهرست بالا برخی از مزایای کوچینگ را مطالعه نمودید اما نکته مهمی که قابل ذکر می باشد این است که در کوچینگ مراجعه کننده باعث تغییریا بهبود عملکرد خودش به وسیله راه حل هایی که توسط کوچ پیشنهاد می شود خواهد شد.

انواع شاخه های کوچینگ کدامند؟

در این قسمت به انواع شاخه های کوچینگ خواهیم پرداخت سپس به یک سری از این شاخه ها خواهیم پرداخت.

1-کوچینگ کسب و کار(Business Coaching)

2-کوچینگ اجرایی(Executive Coaching)

3-کوچینگ مهارت(Skills Coaching)

4-کوچینگ فردی (Personal Coaching)

5-کوچینگ انگیزشی(motivational Coaching)

6-کوچینگ زندگی(Life Coaching)

7-کوچینگ موفقیت(Success Coaching)

8-کوچینگ شغلی(Career Coaching)

9-کوچینگ فروش(Sales Coaching)

10-کوچینگ کارآفرینی(Entrepreneur Coaching)

و…….

حال به شماره های 1 تا 3 می پردازیم و امیدواریم که این مطالب تا اینجا نظر شما را جلب کرده باشد.

کوچینگ کسب و کار (Business coaching):

یکی از انواع کوچینگ , مربیگری کسب و کار است. تغییرات اوضاع اقتصادی ناشی از شرایط خاص ملی و بین المللی نیاز به تغییر نقش یا شکل حرفه ای را در کسب و کار ضروری می کند. در این شرایط مدیران شرکت های کوچک و بزرگ با ابتکارات تغییر سازمانی برای پذیرش و سازگاری عمل می کنند. به نحوی که با اهداف و ارزش های شخصی ارتباط برقرار کنند.

در مربیگری تمرکز بر فرد است تا بتواند روحیه، انگیزه و بهره وری شخصی را افزایش دهد. اگر نقش مدیریت یا رهبری بر عهده دارد بتواند تغییرات کارکنان را نیز مدیریت کند. افزایش احساس ارزشمندی و ایجاد تغییرات کوچک و بزرگ میتواند اهداف سازمانی را محقق کند.

در این شرایط آرمان ها و نیازهای فردی در نظر قرار می گیرند. ولی رابطه دو طرفه با سازمان و شرکت و موسسه تحت مدیریت او است که مزایای متقابل را ایجاد می کند. روند رو به رشد افراد برای مسئولیت بیشتر در زمینه توسعه شخصی و حرفه ای را رقم می زند.

کوچینگ اجرایی (Executive Coaching):

شباهت زیادی بین مربیگری کسب و کار و مربیگری اجرایی وجود دارد. به همین دلیل بسیاری از کوچ های حرفه ای هر دو خدمات را ارائه می دهند. البته تعدادی حرفه ای نیز هستند که خود را مربیان اجرایی می نامند.  برخی شاخه تخصصی خود را در این فرایند تفکیک و جداسازی می کنند.

شاید در یک مقایسه گذرا بتوان گفت که تفاوت اصلی بین مربیان کسب و کار و مربیگری اجرایی این است که مربیان اجرایی معمولا سابقه قابل توجه و موفق در پست های اجرایی دارند و در یک حوزه (مثلا مدیریت مالی یا حقوقی)  به طور انحصاری “پرچمدار” آن حوزه هستند. تجربه عضویت یا مشاوره به  هیئت مدیره یا مدیر عامل در شرکت های مختلف دارند و سابقه انجام کارهای امنیتی یا با سطح بالای محرمانه (در بازارهای رقابتی) در خود دارند.

کوچینگ مهارت (Skills coaching):

یکی دیگر از انواع کوچینگ مربیگری مهارت است. مربیگری مهارت در واقع یک نوع آموزش یک به یک است. در یک رویکرد جامع برای توسعه فردی با توانایی تمرکز بر مهارت های اصلی که یک مراجعه کننده نیاز دارد تا در نقش خود تمرکز کند، ترکیب می شود. مربیان مهارت تنها گروهی از کوچ ها هستند که باید انجام مهارتهایی که آموزش می دهند، متخصص و با تجربه باشند.

چون نقش های شغلی در حال افزایش است برنامه های آموزش سنتی اغلب بیش از حد غیرانعطاف پذیر و به عبارتی دیگر عمومی می باشد. لذا مربیگری مهارت یک به یک می باشد که به یک رویکرد انعطاف پذیر و سازگارانه در زمان مناسب برای تغییر فردی امکان می دهد. این مربیگری باید در محیط های واقعی صورت پذیرد و نباید به شبیه سازی محیط اکتفا کرد.

کوچینگ مهارت بر اساس دانش، تجربه، توانایی مربی(کوچ) می تواند گروهی طراحی شود. این گروه اغلب شامل افرادی هستند که قادر به انجام وظایف مشخص در یک رشته خاص کاری یا ورزشی دارند. هر گونه مداخله آموزشی پیشرفته شخصی یا حرفه ای بر اساس ارزیابی نیاز انجام می شود. این ارزیابی در رابطه با نقش شغلی، ارائه شده در روش ساختاری (اما بسیار انعطاف پذیر)، یادگیری قابل اندازه گیری و نتایج عملکرد انجام می شود.

کوچینگ گروهی چیست و چه کاربردی دارد؟

کوچینگ گروهی در واقع یک برنامه بهینه‌ شده است برای آموختن و به کارگیری مهارت‌های مربوط به توسعه فردی در زندگی اجتماعی ، شخصی و کاری می باشد که اثربخشی فوق العاده ای دارد و بسیار بیشتر از آموزش‌های سنتی است. در بیزینس کوچینگ گروهی، قابلیت‌ها و ابزارهای کوچینگ برای گروهی کوچک در حدود 10 تا 20 نفر برگزار می‌شود، تا بتوان به اعضای گروه در رسیدن به موفقیت و یافتن اهداف خود، افزایش خودآگاهی پیدا کنند ،و در یافتن راهکارهای موثر و مفید و اقدام و حرکت بیشتر به سمت اهداف کمک کند. یکی از مزیت های کوچینگ گروهی که در کوچینگ فردی وجود ندارد، این است که کوچینگ گروهی هزینه کمتری دارد. از این رو در دنیا عموم کوچ‌ها برنامه‌های کوچینگ گروهی طراحی و اجرا می‌کنند.

کوچینگ گروهی

زمانی که با گروهی از افراد با ارزش‌ها و باورهای مشابه رو به رو می شویم، قطعا مشاهده می کنیم که اتفاقات شگفت انگیزی برای ما رخ می دهد چون که همه آن‌ افراد می‌خواهند موفقیت شما را ببینند. عضو این گروه بودن باعث می شود که به نقطه نظرات مختلفی آگاهای پیدا کنیم و به آن ها دسترسی داشته باشیم. دیدگاه‌های مختلف دیگر اعضای گروه نسبت به مسایل و چالش‌ها در واقع یک نوع نعمت محسوب می شود.با شرکت در این گروه‌ها ما به افراد ارزشمندی متصل خواهیم شد که قطعا هر کدام از این افراد در جایی از زندگی‌، می‌توانند کمک های فراونی به ما کنند. ما می توانیم اعضای گروه را حمایت کنیم و از با پشتیبانی از گروه،می توانیم حمایت آن ها را برای خود دریافت کنیم.و بدون شک همیشه این احساس برایتان ارزشمند خواهد بود که جزو یکی از بزرگ ترین اتفاق زندگیتان خواهد بود.

جلسات کوچینگ گروهی، جلسه هایی هستند که می‌تواند باعث رشد و پیشرفت شما با سرعت بالاتری در زندگی اجتماعی ، شخصی و کاری شما می شوند. انرژی و آگاهی که در کوچینگ گروهی وجود دارد در مقایسه با کوچینگ فردی تفاوت فراوانی دارد و موجب می‌شود تا مراجعین کوچینگ گروهی سرعت بالاتری به سمت اهداف خود حرکت کنند و به رشد بیشتری دست پیدا کنند و همه اعضا می توانند به مقدار بییشتری این تغییر و تحول را مشاهده کنند.

امیدواریم از این مطلب استفاده و بهره کافی را برده باشید و بتوانید در زندگی خود موفق و پیروز باشید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.