اهمیت تعیین رسالت و چشم انداز

بدون دیدگاه

برای شروع هر کاری در زندگی باید برای خودمان هدف های گوناگون ایجاد کنیم که برای آن سعی و تلاش کنیم تا به آن دست یابیم.در کنار تعیین هدف برای آینده باید بدانیم که چرا و به چه دلیل ما این کار را انجام می دهیم که یعنی در مفهوم کلی باید برای کار خود چشم انداز و رسالت مشخص کنیم.ما در این مقاله قصد داریم به اهمیت بررسی چشم انداز و رسالت بپردازیم.

چشم انداز یعنی چه و مشخص کردن آن چگونه است؟

چشم انداز یعنی داشتن یک تصویر و هدف مشخص برای دستیابی به موفقیت در آینده ای دور یا نزدیک که اتفاق خواهد افتاد.برای تحقق اهداف و كسب موفقیت باید تصویر روشنی از آینده داشته باشیم. یعنی علاوه بر اینکه افق چشم انداز باید طولانی باشد در عین حال چشم انداز باید  تصویری روشن ازآینده را نیز برای ما بیان نماید. چشم انداز جایگاهی است که به راحتی رقبا نمی توانند به آن دسترسی نمایند. چشم انداز آینده واقع گرایانه، قابل تحقق و جذاب را برای سازمان مدنظر قرار می دهد. و بیان صریح سرنوشتی است که سازمان باید بسوی آن حرکت کند.

الگو سازی چشم انداز چگونه است؟

به چگونگی انجام و دستیابی چشم انداز  می‌پردازد یعنی هم سیستم‌ها و روشهای ما باید در راستای چشم انداز باشد. باید مسیرهایی که ما را به چشم انداز  می‌رساند مشخص شود و هزینه ها و یا هر چیز دیگری را که تیم یا سازمان احتیاج دارد باید مشخص  شود تا تیم در میانه رسیدن به هدف خود دچار مشکل نشود.

پیامد های مشخص کردن چشم انداز

تعیین کردن چشم‌انداز اثرات مهمی در کار ما به همراه خواهد داشت كه مهم ترین آنها به شرح زیر می‌باشد: در مواجهه با مسائل پیش آمده درکار مربوطه فوق فعال خواهد بود.  بكارگیری ابتكار عمل و خلاقیت در کار افزایش خواهد یافت .با مشخص شدن هدف غایی تلاش های افراد و فعالیت های شغلی جهت می یابند.با تعیین و مشخص کردن چشم انداز هدایت نیروهای بالقوه و فعال و ایجاد هم نیروزایی در آنها اولویت بندی تخصیص منابع و بهره گیری از امكانات و فرصت ها جلوگیری از بروز بحران های احتمالی و اتلاف منابع  به راحتی انجام خواهد گرفت.

با مشاهده مطلب تا اینجای کار متوجه شده اید که تعیین و مشخص کردن چشم انداز برای کار و زندگیتان بسیار مهم و ضروری می باشد و بدون مشخص کردن آن تقریبا هیچ کاری را نمی توان انجام داد و ممکن است با این کار خیلی ضرر ها به کار شما برسد.در ادامه به مبحث اهمیت تعیین رسالت خواهیم پرداخت که مانند مبحث چشم انداز دارای اهیمت بسیار بالایی است.

رسالت چیست؟

رسالت یک تیم یا سازمان به معنای مقصود از به وجود آمدن آن می باشد. رسالت در واقع، مقصود و منظور ایجاد کردن آن سازمان است كه آن را از سایر سازمان ها جدا ساخته و دامنه‌ فعالیت های آن ها را روشن می سازد. به عبارت دیگر ، رسالت یک تیم ، چارچوب فعالیت های آن را نشان می دهد و این را باید در نظر داشت که با طراحی درست رسالت می توان مسیر تیم را برای رسیدن به هدف هموار ساخت و اگر این کار به درستی انجام نگیرد باعث شکست آن ها خواهد شد بنابراین با کوتاهی کردن در این امر می توان یه تیم یا سازمان را به کلی نابود کرد و زحمات تیم از بین می رود و خسارت های زیادی به تیم یا سازمان مربوطه وارد خواهد شد.

اهمیت تعیین رسالت

رسالت یک تیم یا سازمان شرحی از گرایش های آن ها برای دستیابی به هدف مشترک آنها می باشد که با کمک یکدیگر قصد دارند به آن دست پیدا کنند.از اهمیت تعیین رسالت تیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-اطمینان و داشتن آرای مشترک برای دستیابی به مقصود تیم

2-انگیزه کار کردن در بین آنها برای دستیابی به رسالت و هدف تیم

3-محدود کردن دامنه فعالیت های تیم(تمرکز بر روی هدف اصلی)

4-واضع و روشن شدن مسئولیت ها در تیم یا سازمان مربوطه

5-مشخص شدن چارچوب کاری

عناصر رسالت

بعد از انجام تمام مراحل نوبت به مشخص کردن عناصر رسالت می باشد.این به معنای آن است که بعد از شروع کار رسالت باید بر روی چه گروهر از افراد انجام گیرد.شما در تیم یا سازمانتان یک محصولی را تولید می کنید که فقط برای یک قشر خاصی از افراد می باشد.برای مثال :تیم شما محصولی را تحت عنوان تدریس واضح و سریع دروس مقاطع دبیرستان را تولید و عرضه می کند و این به معنای این است که رسالت شما برای روی دانش آموزان مقاطع دبیرستان می باشد.دیگر بخش های عناصر مانند:کالا ها و خدمات قابل ارائه،بازار ها(از نظر جغرافیایی)،فناوری مورد استفاده برای تولید،مزیت های رقابتی و… را می توان به عنوان عناصر رسالت تیم و سازمان شما در نظر داشت.

حال که متوجه شده اید تعیین رسالت برای چه می باشد و چه کاربردی دارد در ادامه به بررسی و ترکیب هر دو خواهیم پرداخت.

تعیین رسالت و چشم انداز

وقتی یک سازمان یا تیم می خواهد تاسیس و پایه گذاری شود برای خود رسالت و هدف مشخص می کند که می خواهد در چه مسیرو بخشی می خواهد کارش را به پیش ببرد.بعد از تعیین رسالت نوبت به تعیین چشم انداز خواهد رسید که تیم چه تصمیمات و آینده ای را برای خودش می بیند و تصورش بعد از راه اندازی رسمی سازمان یا تیم چیست.این خیلی به تیم کمک می کند تا بعد از بررسی تمامی نیاز ها و بخش های مورد نظر تصمیم بگیرد که آیا واقعا ارزش این همه کار و تلاش و هزینه را دارد یا خیر؟در صورت عدم نتیجه گیری چشم انداز و یا حتی کار مورد نظر تیم را تغییر بدهد.چون اگر این کار انجام نشود در ادامه تیم یا سازمان ضرر های بسیاری را متحمل خواهد شد.

با مطالعه مطلب قطعا متوجه شده اید که تعیین رسالت دارای اهمیت بسیاری است و عواقب تعیین نکردن آن ها چیست و از طرفی دیگر با تعیین کردن رسالت و چشم انداز مسیر تیم هموار شده و راحت تر و سریع تر به موفقیت و پیروزی دست خواهد یافت.

موفق و پیروز باشید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.